Przygody z dinozaurami

20160531_110803

31 maja uczniowie klasy II a i III a wybrali się na całodniową wycieczkę do Juraparku w Solcu Kujawskim. Pogoda płatała dzieciom figle, ale to nie przeszkadzało w świetnej zabawie. W czasie spaceru ścieżką ekologiczną podziwiały różne dinozaury, o których opowiadał pan przewodnik. Po wspaniałej lekcji przyrodniczej, wszystkie dzieci bawiły się  w parkui rozrywki, korzystając z dostępnych urządzeń. Następnie przyszedł czas na obiad. Po posiłku uczniowie mogli obejrzeć film ,,Historia Ziemi”. Pobyt w kinie był nietypowy, ponieważ robił wrażenie udziału wszystkich widzów w fantastycznym, pełnym grozy filmie. Dla uspokojenia emocji dzieci  zwiedzały Muzeum Ziemi. Ostatnią atrakcją był udział w paleontologicznych warsztatach edukacyjnych, w trakcie których uczniowie malowali wyryte w gipsie sylwetki dinozaurów. Wykonane przez siebie prace dzieci zabrały ze sobą do domu. Nie obyło się również bez zakupu pamiątek, które będą przypominały o tym miejscu i wspaniałej zabawie. Pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy, zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie, szczęśliwie wrócili do Piły. Może im się przyśnią przygody z dinozaurami?