Z wizytą u absolwenta

13344516_1052653224773944_1114659333214183689_n

1 czerwca uczniowie klasy II d spotkali się z absolwentem naszej szkoły, panem Romanem Hagedornem. Drugoklasiści otrzymali  zaproszenie do zakładu pracy MS Designe, z którego z chęcią skorzystali. Spotkanie rozpoczęło się od krótkich wspomnień dotyczących naszej szkoły.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie budynku, w którym wykonywane są niezwykłe dzieła. MS Designe jest to pracowania architektoniczna z własnym zapleczem wykonawczym. Tam kilkanaście osób pracuje po to, aby zaprojektować i zbudować stoiska targowe w kraju i za granicą. Uczniowie zauważyli, że aby wykonać niepowtarzalne przedmioty należy współpracować z innymi ludźmi, słuchać się wzajemnie, a przede wszystkim wykonywać swoją pracę dokładnie i rzetelnie.

Pan Roman Hagedorn, jak sam stwierdził, od zawsze interesował się architekturą, projektowaniem. Utwierdzał nas w przekonaniu, że należy dążyć do realizacji swoich marzeń, robić tak, aby w przyszłości praca była dla nas przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Wszyscy pracownicy zakładu MS Designe przyjęli nas bardzo serdecznie. Byliśmy świadkami stworzenia lampki nocnej, od wykonania projektu do podłączenia żarówki. Efekt końcowy można obejrzeć w naszej sali lekcyjnej. Na koniec wycieczki uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania z absolwentem naszej szkoły. Kilku uczniów bardzo zaciekawiła praca w zakładzie architektonicznym. Kto wie, może w przyszłości dołączą do zespołu MS Designe.