Pierwszaki na „Ranczo”

IMG_2344

Sezon na wycieczki w pełni. Kolejne klasy opuszczają mury szkoły i wyruszają w Polskę. Uczniowie klasy I a i I b udali się do Krostkowa, małej miejscowości koło Białośliwia i spędzili tam wiele godzin w gospodarstwie agroturystycznym ,,Ranczo”. Dzieci zostały tam przyjęte niezwykle serdecznie. Właściciele gospodarstwa przygotowali dla każdego słodkości, napoje, kiełbaski, a nawet lody. Największą atrakcją były jednak przejażdżki na kucykach. Te małe, łagodne zwierzęta sprawiły dzieciom ogromną radość.

Na uczestników wycieczki czekały w ,,Ranczu” także inne atrakcje zorganizowane przez opiekunów.  Malowanie twarzy, poszukiwanie skarbu oraz puszczanie mydlanych baniek to tylko niektóre z nich. A wszystko to odbywało się w urokliwej scenerii, przepełnionej przyrodą i naturą dającą naszym najmłodszym uczniom poczucie wolności i możliwość zaspokojenia wrodzonej potrzeby ruchu.

Wycieczka do Krostkowa z pewnością u wielu uczniów rozbudziła zamiłowanie do przyrody,  pozwoliła zrozumieć jak ważne jest jej poszanowanie, ale przede wszystkim pozostanie kolejnym miłym wspomnieniem związanym ze szkołą, której od roku są uczniami.