Weterynarz i książki o zwierzętach

20160414_104114

W ramach realizacji projektu „Książki naszych  marzeń” jednym z podjętych zadań była wizyta u weterynarza. Uczniowie klasy III a wraz z  wychowawcą i panią Plucińską udali się do Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt – Matuszewscy. Wcześniej oczywiście zapoznawali się z książkami o zwierzątkach z serii „Zaopiekuj się mną”. W celu dopełnienia wiadomości odwiedzili gabinet weterynarza, gdzie ostali miło powitani przez właściciela pana Jarosława Matuszewskiego, który na rękach trzymał małego pieska. Wszystkie dzieci nie mogły wyjść z zachwytu. Po krótkiej instrukcji pana weterynarza głaskały małego ulubieńca. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci dowiedziały się o higienie piesków, szczepieniach, lekach, zagrożeniach  chorobami oraz w jaki sposób zajmować się zwierzątkiem. Przyglądały się strzyżeniu i obcinaniu pazurków Yorkowi. Pani zajmująca się poprawianiem urody zwierzątek opowiadała, jakich zabiegów pieski nie lubią i które są spokojniejsze podczas wizyty. Uczniowie mogli też zważyć się na wadze i obliczać z panem doktorem dawkę leku. Nauczyły się również przeliczać lata zwierzęce na ludzkie. Wspaniałe zajęcia zakończyły się podziękowaniami oraz wręczeniem panu weterynarzowi pamiątkowej laurki.

Wizyta była bardzo ciekawa i interesująca. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły kolejne zaproszenie.