Wiosenne pozdrowienia

IMG_2302

Z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, który ogłosił dzień 19 maja Dniem Dobrych Uczynków, uczniowie klasy I b i II a odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Pile. Do tych odwiedzin dzieci przygotowały się niezwykle starannie. Aby umilić czas mieszkańcom tegoż Domu zaprezentowały program artystyczny, którego myślą przewodnią były ,,Wiosenne Pozdrowienia”. Wiersze, piosenki oraz tańce o tematyce wiosennej  przeplatane były repertuarem z motywami bajkowymi. Piosenka z filmu ,,Kraina Lodu”, znana pod tytułem ,,Mam tę moc”, wykonana przez najmłodszą uczennicę naszej szkoły rozgrzała serca starszych pań i panów i z pewnością dodała im siły i energii. Występ pierwszo i drugoklasistów nagrodzony został gromkimi brawami.

Program artystyczny nie był jedyną niespodzianką, jaką Szkolny Samorząd Uczniowski przygotował dla pensjonariuszy DOS. Dzieci obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz na ręce przewodniczącej mieszkańców wręczyły zegar wykonany z płyty winylowej i niezwykłą  pracę plastyczną w formie pamiątkowej księgi. W zamian otrzymały piękną kartkę     z serdecznymi podziękowaniami.

Wizyta w Domu Opieki Społecznej przepełniona była atmosferą  radości  i wzruszenia, które poruszyło serca zarówno pensjonariuszy jak i dzieci.