Szachowe korzyści

wp_20160923_15_06_48_pro

Jak wiadomo, gra w szachy przynosi same korzyści. W związku z tym w każdy piątek w godzinach 14.45 – 15.30 w sali nr 5 odbywa się kółko szachowe. Prowadzą je pani Monika Bęben – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pan Paweł Bęben – kandydat na mistrza szachowego. Dzieci są podzielone na dwie grupy: zaawansowaną i początkującą.

Uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia, ponieważ szachy to nauka poprzez zabawę.  Podczas gry  u dziecka rozwijają się procesy poznawcze takie jak uwaga, spostrzegawczość, pamięć, wyobraźnia, a przede wszystkim myślenie. Szachy spełniają także funkcje wychowawcze. Uczą zdyscyplinowania, systematycznej samokontroli, wytrzymałości, samozaparcia, gry fair play oraz obiektywnej samokrytyki. Jak widać – z gry w szachy same plusy. Zatem zapraszamy na kółko!