Świnki morskie, koszatniczki i inni domownicy

wp_20161004_10_19_25_pro

We wtorek 4 września klasa II c obchodziła Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji dwie uczennice przyniosły na lekcje swoje kochane zwierzątka. Oliwia Kotecka przyniosła świnkę morską, a Kornelia Niedźwiecka koszatniczki. Koszatniczek było bardzo dużo: 3 dorosłe i 5 małych. Dziewczynki opowiadały klasie o swoich pupilach, o tym w jaki sposób zajmują się nimi. Pozwoliły głaskać zwierzątka i trzymać je na rękach, co było dużą frajdą dla dzieci. Uczniowie opowiadali też o innych zwierzętach domowych. Przy okazji na lekcji poruszono temat bezdomnych zwierząt. Dzieci podawały przykłady, w jaki sposób można im pomóc, a pani zachęciła do zbiórki żywności. Drugoklasiści byli zachwyceni, że miały w klasie zwierzątka chociaż przez jeden dzień.