Leśne skarby

wp_20160929_09_42_09_pro

W czwartek 29 września klasa II c wybrała się na wycieczkę do lasu. Wycieczka była piesza, co okazało się ogromną frajdą. Po drodze można było wyszukiwać i nazywać znane drzewa i rośliny oraz oglądać uroki jesieni. Przy okazji drugoklasiści „zapuszczali żurawia” do mijanych działek i opowiadali o warzywach, które tam zobaczyli.

W lesie dzieci przekonały się jak zbudowany jest las, poznały nazwy wszystkich jego warstw, wyszukiwały wskazane przez panią drzewa oraz zbierały dary jesieni. Po powrocie do klasy dzieci nazywały i dopasowywały zebrane liście do ich owoców oraz prowadziły obserwację szyszki w szklance wody.

Na tej wycieczce uczniowie bardzo dużo się nauczyli. Poznali warstwy lasu, dowiedzieli się, jak i dlaczego należy zachowywać się w lesie. Przede wszystkim jednak nauczyły się rozpoznawać podstawowe drzewa liściaste i iglaste na podstawie ich liści, szyszek oraz owoców lub nasion.