Kuferek pełen książek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

29 września w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych w klasie I a rozpoczęła się akcja „Kuferek pełen książek”.

Nieprzypadkowo właśnie ten dzień wybrano na jej inaugurację, bowiem 29 września to dzień głośnego czytania. Uczniowie klasy I a  mimo, że dopiero uczą się literek bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w nim. Od tej chwili w klasie ruszyła akcja „czytanie na dywanie”, która ma na celu cykliczne spotkania z rodzicami chcącymi poczytać dzieciom i zachęcić je, by częściej sięgały po książkę, a nie komórkę czy tablet. Pierwszym zaproszonym gościem była pani Małgorzata Janowska,  która czytała dzieciom baśnie  Hansa Christiana Andersena. Bajka oczywiście pochodziła z „kuferka pełnego książek”. Do tego kuferka trafiają książeczki, które są naprawdę warte przeczytania. Przynoszą je dzieci, rodzice, nauczyciele. Po wysłuchaniu baśni wychowawca klasy zapoznał dzieci z kolejną inicjatywą „Książeczki na weekend”. W każdy piątek uczniowie będą losowali .z kufra książeczkę, którą przeczytają wspólnie z rodzicami w domu. W ten sposób same podciągną się w czytaniu i zaangażują do tego rodziców. Potem zareklamują książkę swoim kolegom. Dzieci bardzo radośnie zareagowały i z  niecierpliwością czekają na piątek.. W poniedziałek będą mogli podzielić się swoja przygodą z książeczką weekendową.