Poczytam Ci mamo

wp_20160929_08_06_31_pro

W czwartek 29 września w klasie II c odbyła się akcja czytelnicza „Poczytam Ci, mamo”.
Pierwszą, najodważniejszą osobą, która zechciała przeczytać książeczkę swojej mamie był Samuel Bońka.

Chłopiec wybrał opowiadanie o Baji i Bajtku z Elementarza o tytule dziwnie podobnym do akcji czyli „Poczytam Ci, mamo!”. Został nagrodzony dyplomem oraz rzęsistymi oklaskami. Najbardziej dumna z syna była oczywiście zaproszona mama.

Akcja ma zachęcić dzieci do czytania i wypożyczania książek z biblioteki. Drugoklasiści poprzez tę akcję uczą się lepiej czytać, zdobywają pewność siebie i są radosne, ponieważ mają możliwość pochwalić się umiejętnością czytania nie tylko przed klasą, ale przede wszystkim przed swoją mamą. Cieszy je też fakt, że za swoją umiejętność dostają dyplom. Poza tym rodzice mogą poobserwować swoje pociechy podczas pracy na lekcji, a to dodatkowo je mobilizuje.

Każdy chętny uczeń klasy II c będzie miał możliwość zaprosić swoją mamę, by jej poczytać. Po inauguracji akcji ustawiła się już kolejka uczniów, którzy chcieliby poczytać swoim mamom.