Posłuchajcie opowieści…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych w poniedziałkowy ranek 17 października odbyła się impreza czytelnicza dla klasy II a pod hasłem „Posłuchajcie opowieści…”

Gościem klasy była mama jednego z uczniów Pani Derus, która przeczytała drugoklasistom legendę „Bazyliszek”. Dzieci w skupieniu wysłuchały legendy o potworze z warszawskich lochów. Następnie „śpiewająco” odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Potem drugoklasiści udali się do klasy na dalsze, bardziej prywatne spotkanie z Bazyliszkiem, bowiem każde dziecko miało narysować jak go sobie wyobraża. W efekcie powstała mała klasowa wystawa warszawskich bazyliszków. Przynajmniej raz w miesiącu uczniowie klasy II a będą odwiedzali bibliotekę szkolną, by poznawać legendy i baśnie związane z polskimi miastami. Dzieci umówiły się już na następne spotkanie, na którym wysłuchają kolejnej, ciekawej opowieści.