Samo zdrowie

wp_20161020_11_49_09_pro
W czwartek 20 października dzieci z klasy II c przypomniały sobie zasady zdrowego żywienia.
Na zajęciach rysowały piramidę żywieniową oraz robiły jesienną, zdrową i kolorową surówkę. Najpierw uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy. Następnie zabrali się do przygotowania surówki z jabłka i marchewki. Drugoklasiści dzielnie tarli i kroili produkty. Potem połączyli wszystkie przygotowane półfabrykaty w pyszną, zdrową surówkę. Na końcu zasiedli do stołu i spróbowali swojej „bomby witaminowej”. Bardzo im smakowała. Uczniowie byli podekscytowani takim sposobem przeprowadzenia lekcji. Dzięki „piramidzie zdrowia” dzieci zapamiętały, że ich dieta powinna być bardzo bogata w owoce i warzywa. Przy okazji dowiedziały się, gdzie „mieszkają” witaminy, a dzięki surówce mogły się ich najeść.