Poczytaj mi tato

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 października odbyło się kolejne spotkanie klasy II b z książką pod hasłem „Poczytaj mi mamo”. Tym razem czytającym jednak okazał się tato jednego z uczniów Pan Hływa, co dzieciom nie zrobiło większej różnicy, bo okazał się wspaniałym lektorem. Drugoklasiści najpierw przypomnieli sobie poznane wcześniej legendy, dopiero potem wysłuchali nowej. Tym razem dzieci poznały „Legendę o księciu Popielu”. Wiedzą już, jakim był okrutnikiem, jaką okropną miał żonę i jak niecnie skończył zjedzony przez myszy. W celach „przypomnieniowych” uczniowie również posłuchali innej wersji znanej już „Legendy o Smoku Wawelskim”. Pan Hływa po zakończeniu imprezy zebrał rzęsiste brawa i otrzymał podziękowanie. Żeby dzieci szybko nie zapomniały o przygodzie z legendą przyniósł pyszne cukierki. Były tak nadziane słodką masą jak owca siarką. Teraz dzieci na pewno nie zapomną, jak zginął Smok Wawelski i pamiętać też będą o nieszczęsnym Popielu, choć myszami nikt ich nie straszył.