Chcemy czytać więcej!

wp_20161020_10_36_42_pro

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych 20 października klasa III a uczestniczyła w zajęciach czytelniczych w Pilskiej Bibliotece Pedagogicznej.Spotkanie zostało przygotowane i przeprowadzone przez panią Małgorzatę Olejnik, pracownika biblioteki. Pani Małgosia przeczytała dzieciom wiersze polskich autorów, między innymi Juliana Tuwima i Danuty Wawiłow. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanych utworów. Nie tylko słuchały i wypowiadały się, ale również pracowały, dobierając odpowiednie hasła, książki, rozwiązując różne zadania na tablicy multimedialnej. Dowiedziały się również, jak powstaje książka, czym się różni od czasopisma i komiksu. Wiedzą także co to jest sygnatura oraz czym różni się czytelnia od wypożyczalni. Zajęcia zawierały bogatą ilość metod i form pracy, co bardzo zaangażowało i zaciekawiło trzecioklasistów. Następnym etapem spotkania  była wycieczka po całym obiekcie. Dzieci z sali multimedialnej przeszły do wypożyczalni, następnie do czytelni, gdzie zaprezentowano im przepiękne, cenne książki, które należy dotykać w bawełnianych rękawicach. Atrakcji było bardzo dużo. Uczniowie byli zachwyceni obejrzanym księgozbiorem. Bardzo serdecznie podziękowały pani Małgosi za ciekawe zajęcia i z dużo większym zapałem  do czytania wróciły do szkoły.