Dzień nauczyciela

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 października jak co roku obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Tego dnia odbył się uroczysty apel. W imieniu społeczności szkolnej przedstawiciel Samorządu Szkolnego, Szymon Werenz, złożył życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Do rąk pani dyrektor powędrował wspaniały bukiet kwiatów. Oczywiście głos zabrała również pani dyrektor Anna Stefanowicz, by życzyć nauczycielom wiele radości, wytrwałości, pogody ducha oraz wielu sił do pracy. Wręczyła również nagrody wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku nagrody dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: A. Andrzejewska, D. Gulińska, B, Plucińska, K. Bruzda, A. Wesołowska, E. Puchalska, M. Tutlewski, J. Stróżyńska, R. Badziąg, J. Jóźwiak, I. Marcinkowska – Klawa, M. Prus, M. Łożyński oraz pracownicy administracji i obsługi: E. Golec, B. Bentkowska, M. Jodłowska – Uram, C. Tarnawska, J. Rogala, W. Heiman. Miłym akcentem było wystąpienie przedstawicielek Rady Rodziców, które podziękowały nauczycielom za codzienny trud i pracę oraz na ręce pani dyrektor złożyły bukiet kwiatów.

Potem zaproszono zebranych na występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas III – VI. Na „deskach teatru zwanego sala gimnastyczną” wystąpili mali artyści z obrazem „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd się wziął nauczyciel na świecie”. Następnie uczniowie klas starszych przedstawili komedyjkę „O pewnym belfrze”, która zebrała mnóstwo braw. Nie zabrakło również okolicznościowych wierszy, scenek rodzajowych oraz piosenek. Dodajmy, że nie byłoby  tego wszystkiego gdyby nie panie: A. Jaroszewicz, A. Beer i B. Plucińska, które przygotowały apel.