Srebro dla „Piątki”

img_2058-2

W  sobotę 19 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Piły Szkół Podstawowych klas V w unihokeju dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 9 pilskich szkół. Od rana swoją walkę o miejsce na podium rozpoczęły zespoły dziewcząt. Zawodniczki z „Piątki” wygrywały mecz po meczu, nie pozostawiając złudzeń innym drużynom, kto w tym turnieju będzie walczył w finale o najwyższe miejsca. Mecz o złoto był jedynym przegranym meczem w wykonaniu podopiecznych pani Magdaleny Szwagierczak. Niestety trzeba było ustąpić pierwszeństwa Szkole Podstawowej nr 7, która pokonała nasze dziewczęta dwoma bramkami.

Srebro dla „Piątki” wywalczyły dzielnie uczennice w składzie: Dominika Szulc, Daria Wojnowska, Dominika Powałka, Patrycja Bak, Julia Szprejda, Alicja Ciszek, Małgorzata Sikorska i Oliwia Kłosińska.

Około południa swoje zmagania rozpoczęli uczniowie pana Szymona Czerwińskiego. Walka była zacięta i na najwyższych obrotach do ostatnich minut. Po prawie 3 godzinach sportowych zmagań uczniowie SP 5 spotkali się w finale ze Szkołą Podstawową nr 7. Chłopcy byli bardzo solidarni ze swoimi koleżankami, ponieważ podobnie jak one przegrali walkę o złoto wynikiem 0:2.

Srebro dla chłopców wywalczyli następujący uczniowie: Oskar Dybziński, Kacper Wojciechowski, Wojciech Myszelski, Kryspin Foleher, Nikodem Jerks, Oliwier Danielski oraz Filip Piechowski.

Gratulujemy naszym uczniom i gorąco trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.