W świecie baśni

wp_20161129_09_01_53_pro

Rankiem 29 listopada uczniowie III a gościli  w swojej klasie mamę jednej z uczennic, panią Katarzynę Ptasińską. W ramach cyklu spotkań zachęcających dzieci do czytania książek, pani Katarzyna zaprosiła dzieci w świat baśni Hansa  Christiana Andersena. W związku  z nadchodzącą zimą dzieci wysłuchały opowieści, której akcja toczy się w krainie śniegu, a jej tytuł brzmiał: ,,Królowa Śniegu”. Ta piękna baśń, która opowiada o prawdziwej, pełnej poświęceń przyjaźni zachwyciła i wzruszyła dzieci. Po wysłuchaniu bardzo chętnie wypowiadały się na temat poznanych bohaterów, oceniając ich zachowanie. Później wykonały metryczkę książki i piękne ilustracje. Na koniec serdecznie podziękowały pani Ptasińskiej za miłe spotkanie i z niecierpliwością czekają na kolejne.