Mamy laureatki!

20161201_130408

Została rozstrzygnięta IV edycja konkursu przyrodniczo – artystycznego pod nazwą „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – owady wielkopolskich parków krajobrazowych”. Konkurs jest realizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ligę Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Poznaniu. Tematem tegorocznej edycji była najliczniejsza grupa gatunków na Ziemi, czyli owady.

1 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zostały wręczone laureatom nagrody i pamiątkowe dyplomy. Z naszej szkoły tytuł laureata otrzymały trzy uczennice klas VI. W kategorii literackiej za wiersz o Sudamku szczawiaku II miejsce zdobyła Oliwia Nowakowska uczennica klasy VI a. W kategorii plastycznej za rysunek przedstawiający Lśniaka szmaragdka  uzyskała Oliwia Mesek z klasy VI a, natomiast za rysunek przedstawiający Sudamka szczawiaka III miejsce otrzymała Iwona Stawera z klasy VI b. Szóstoklasistki odbierały nagrody z rąk Pani Marzeny Wodzińskiej – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Pana Janusza Łakomca.

Szkolnymi koordynatorkami konkursu były Pani Janina Jóźwiak – nauczyciel przyrody i Pani Honorata Sekuterska – nauczyciel języka polskiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!