Poznajemy pracę drukarza

img_2857

W czwartek 1 grudnia uczniowie klasy II b uczestniczyli w zorganizowanej przez jednego z rodziców wycieczce do drukarni  AGORA w Pile. Pod czujnym okiem przewodnika zwiedzali poszczególne pomieszczenia i hale, w których następuje proces wydruku gazet. Z zaciekawieniem przyglądali się wielkim maszynom, pracującym według najnowszej technologii. Po raz pierwszy widzieli olbrzymie bloki papieru gazetowego, których długość wynosi ponad    18 km. Dowiedzieli się także w jaki sposób pracuje się nad kolorystyką gazety, a potem pod lupą obserwowali kolory składające się z maleńkich kwadracików pomieszanych barw. Na koniec wycieczki dzieci zostały obdarowane pięknymi przyrodniczymi kalendarzami, które stanowią wkładkę do najnowszego wydania „Gazety Wyborczej”. Po powrocie do szkoły uczniowie z radością demonstrowali swoje prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Drugoklasiści pięknymi słowami podziękowania, gromkimi brawami oraz kolorową laurką odwdzięczyli się panu, który z wielką sympatią poświęcił swój czas i przybliżył dzieciom miejsce pracy wielu mieszkańców Piły.