Rodzice czytają, dzieci słuchają

20161129_105321

W ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych uczniowie klasy III d wzięli udział w akcji „Rodzice czytają, dzieci słuchają”. Do cyklu spotkań aktywnie włączyli się rodzice, którzy chętnie przyjmują zaproszenie do głośnego czytania bajek, opowiadań i wierszy. W listopadzie uczniowie klasy III d gościli w swojej klasie pana Romana Hagedorna, tatę Szymona. Rodzice zawsze z wielką starannością przygotowują się do spotkania z dziećmi. Dobierają interesującą, budzącą zaciekawienie literaturę dziecięcą. Tak też było tym razem. Pan Roman przedstawił swoim słuchaczom historię sympatycznego wikinga Tappiego, autorstwa Marcina Mortka. Ten typ literatury jest bez wątpienia godny polecenia, przekazuje ponadczasowe wartości i normy, którymi warto kierować się w życiu.

Uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawili się właśnie ich rodzice, starsze rodzeństwo lub dziadkowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy już uczestniczyli w akcji i zachęcamy kolejnych. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.