Spotkanie z górnikiem

imag0038

Pierwszego grudnia w czytelni odbyło się spotkanie z górnikiem. Uczestniczyły w nim klasy III a i III c. Na lekcjach dzieci mówiły o tajemnicach i skarbach ukrytych w głębi ziemi. Najlepiej wiedzy szukać u źródła, w związku z tym zaprosiły do szkoły górnika. Okazało się to znakomitym pomysłem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o tym, jak zgłębia się tajemnice ziemi,  jakie kryje ona skarby  i w jaki sposób się je wydobywa.  Obejrzeli  zdjęcia wiertni i dowiedzieli się, w jak wielu miejscach na świecie pracują górnicy z Piły. Następnie dzieci zadały mnóstwo dociekliwych pytań, a pan górnik cierpliwie na wszystkie odpowiadał. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszył się górniczy mundur galowy i kryjąca się w nim symbolika. Na koniec trzecioklasiści złożyli gościowi życzenia z okazji zbliżającego się górniczego święta – Barbórki oraz serdecznie podziękowali za spotkanie.