Zwycięstwo w pięknym stylu

imag0061

2 grudnia pięcioro reprezentantów „Piątki” wzięło udział w miejskim konkursie „Matematyczne Rebusy”, który odbył się w SP 4 i był kierowany do uczniów klas III. W szranki stanęli najlepsi młodzi matematycy z niemal wszystkich pilskich szkół. Zadaniem czteroosobowej drużyny było rozwiązanie 10 matematycznych łamigłówek. Wśród nich były zagadki z zapałkami, kakuro – matematyczna krzyżówka, soroban – japońskie liczydło, labirynt i kilka innych zadań z haczykiem. Mali adepci królowej nauk pokonywali kolejne przeszkody w błyskawicznym tempie. Czasami swoimi pomysłowymi rozwiązaniami zaskakiwali nawet twórców zadań. Walka była bardzo wyrównana, a atmosfera naprawdę gorąca. Ostatecznie o kolejności na podium zdecydowało dodatkowe zadanie. Nasi zawodnicy oddali prawidłowe rozwiązanie po kilkudziesięciu sekundach i w pięknym stylu zwyciężyli. Dzięki czemu z dumą możemy powiedzieć, że tegorocznymi Mistrzami Matematycznych Rebusów została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, w skład której weszli: Jakub Krukowski, Aleksandra Nowak, Martyna Serwatka, Bartosz Sławiński i zawodniczka rezerwowa Zuzanna Sławińska. Wszyscy są uczniami klasy III c. Do ko0nkursu dzieci przygotowała pani A. Andrzejewska.