Szkolny Tydzień Życzliwości

20161202_084408

Od 28 listopada do 2 grudnia obchodziliśmy Szkolny Tydzień Tolerancji i życzliwości. Był to bardzo szczególny czas dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Samorząd Uczniowski zadbał o to, by przebiegał on w bardzo miłej atmosferze, pełnej życzliwości i tolerancji. W poniedziałek i wtorek w różnych miejscach szkoły porozwieszane były karteczki, które wystarczyło oderwać i podarować osobie, którą szczególnie lubimy. Mimo, że było ich naprawdę dużo, to znikały w błyskawicznym tempie. Cieszyły się ogromną popularnością. Do środy działała w szkole również „poczta życzliwości”, do której można było wrzucać pozdrowienia. Do adresatów zostały one dostarczone w czwartek – w dniu, kiedy byliśmy ubrani na żółto. Ten kolor miał symbolizować radość i optymizm, a także potrzebę podzielenia się tą radością z innymi, potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Tego dnia pojawiły się na szkolnych korytarzach osoby różnych narodowości i rozdawały karteczki z cytatami o tolerancji. Byli to oczywiście uczniowie naszej szkoły w kostiumach. W piątek w klasach piątych zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem „Nie uderzaj we mnie słowem”, podczas których piątoklasiści odrzucili agresję, a wybrali pomoc, życzliwość i uśmiech.

Tydzień ten był wspaniałym pretekstem do okazania sobie nawzajem życzliwości i z pewnością na wielu twarzach wywołał uśmiech. Uczuliliśmy też uczniów na to, by po zakończeniu tygodnia życzliwości dalej emanowali optymizmem, tolerancją, radością i zarażali nimi innych.