Matka Boża Częstochowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Czcimy cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej” to hasło przewodnie Szkolnego Konkursu Maryjnego. Tym razem był on realizowany przez uczniów klas II – IV w formie pracy plastycznej. Na konkurs zgłoszono 86 prac. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wyglądu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ich prace okazały się pięknymi „kopiami” oryginału. Do finału zakwalifikowano aż 27 „małych arcydzieł”. Konkursowym ekspertem był ksiądz Proboszcz Zbigniewa Hula, który wybrał najpiękniejsze.  Na pierwszym miejscu znalazł się Mikołaj Andrzejewski z klasy III a. Drugie zajęły ex aequo Sara Grzymisławska z III a, Szymon Andrzejewski i Wiktoria Szymańska z  IV a. Miejsce trzecie „wymalowali” Julia Brewka z  II d, Adrianna Dettlaff z II b oraz Krystian Caban z III d. Wszyscy finaliści otrzymali piękne dyplomy i nagrody. Pozostałych uczestników finału wyróżniono dyplomami i słodką niespodzianką, którą ufundował dla wszystkich ksiądz Proboszcz. Najpiękniejsze prace można podziwiać w holu naszej szkoły. Organizator konkursu Pan Roman Badziąg wszystkim uczestnikom dziękuje za zaangażowanie i liczny udział.