Poczytaj mi mamo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czwartkowy poranek 8 grudnia w czytelni szkolnej odbyła się kolejna impreza czytelnicza dla klasy II b pod hasłem „Poczytaj mi mamo”, mająca na celu zwiększanie kompetencji czytelniczych.

Drugoklasiści poznali następną legendę związaną z naszym krajem. Tym razem wysłuchali opowieści „O złotej kaczce”, związanej z naszą stolicą. To nie pierwsza legenda o Warszawie, jaką poznali uczniowie. Wcześniej wysłuchali już innych. Za każdym razem czyta im zaproszony rodzic. Tak było i tym razem. Na zakończenie imprezy zaproszona mama rozdała dzieciom słodkie złote talary, żeby na pewno zapamiętały legendę o złotej kaczce. Uczniom legendy się chyba podobają, bo czasem w bibliotece nie starcza egzemplarzy dla wszystkich chętnych.