Śladami Stasia i Nel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W związku z tym, że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza, Koło Teatralne przygotowało przedstawienie Pod tytułem „Śladami Stasia i Nel”. Miało ono przybliżyć klasom IV, a klasom V i VI przypomnieć fragmenty powieści polskiego noblisty „W pustyni i w puszczy”.  Nie sposób przedstawić na szkolnej scenie całej historii dwojga dzieci, dlatego zostały wybrane cztery krótkie fragmenty: burza piaskowa na pustyni, zabicie lwa i Beduinów przez Stasia, uratowanie Kinga oraz zawarcie braterstwa krwi w wiosce Wahima. Wszystko zostało poprzedzone wspomnieniami Henryka Sienkiewcza z pobytu w Afryce, którego zagrała Julia Ziembikiewicz. W pozostałe role wcielili się: Mateusz Mańczak (Staś), Laura Bońka (Nel), Kajetan Wróblewski (Kali), Małgorzata Sikorska, Zuzanna Wienstok, Iliana Budniok (Beduini), Barbara Steinke, Aleksandra Zdanowicz, Żaneta Greń (Murzyni), Antoni Pisarek (Lew),  Wojciech Nowotnik (King).

Mamy nadzieję, że teatralna załoga naszej szkoły się powiększy. Wszystkich chętnych zapraszamy  już w styczniu do nas.