II turniej szachowy

wp_20161209_16_43_59_pro

9 grudnia odbył się II turniej z cyklu siedmiu turniejów wchodzących w skład ligi szachowej „O puchar Dyrektora SP 5” dla klas I-VI.
W turnieju udział wzięło jedenaścioro dzieci. Po trzech godzinach zmagań zwyciężył Wojciech Markiewicz zdobywając 4,5 punktu oraz tytuł „Mistrz miesiąca grudnia” sprawiając tym samym wielką niespodziankę. Drugie miejsce zajął Cristian Ronaldo Lautaru – Kubik, który podobnie jak zwycięzca zgromadził 4,5 punktu. O miejscu zadecydowała punktacja pomocnicza. Na trzecim miejscu znalazła się Kinga Kachelek. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez panią Dyrektor SP 5. Turniej został zorganizowany i poprowadzony przez: panie Monikę Bęben i Honoratę Sekuterską oraz pana Pawła Bęben. Podczas przerwy dzieci mogły zmierzyć się w warcaby z panią H. Sekuterską. Miłą i wzruszającą niespodziankę dla organizatorów przygotował Cristian Ronaldo Lautaru – Kubik wręczając im przygotowaną przez siebie pracę plastyczną z podziękowaniami za to, że szachy zagościły w jego szkole. Bardzo cieszymy się, że dzieciom podoba się ta dyscyplina sportu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do udziału w następnym turnieju szachowym, który odbędzie się w styczniu.