Wigilia w II c

wp_20161216_16_07_02_pro

16 grudnia w klasie II c odbyła się klasowa Wigilia. Na ten szczególny dzień zostali zaproszeni również rodzice, którzy wspaniale się spisali przynosząc ze sobą moc smakołyków i służąc pomocą w przygotowaniach do uroczystości. Wszyscy byli bardzo przejęci i zadowoleni. Wigilia rozpoczęła się krótkim przedstawieniem z recytacją świątecznych wierszy oraz wspólnym odśpiewaniem piosenki pod tytułem „Wigilia”. Zaraz potem dzieci zaczęły przywoływać Świętego Mikołaja, który zachęcony okrzykami zjawił się niebawem z workiem pełnym prezentów. Dzieci bardzo serdecznie go przywitały. Powiedziały mu wierszyk i zaśpiewały piosenkę. Następnie nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. W podziękowaniu dzieci jeszcze raz zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, a na pożegnanie zrobiły sobie z nim zdjęcie. Potem uczniowie łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczne, by w końcu zasiąść do suto zastawionego stołu i posmakować słodkości przygotowanych przez rodziców. Na stole nie zabrakło także owoców i napojów. Po posiłku przyszedł czas na wspólne kolędowanie oraz miłą niespodziankę od wychowawcy klasy. Były nią klasowe zdjęcia dla wszystkich dzieci.

.