OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W oczekiwaniu na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć Jasełka. Były one przygotowane  przez uczniów klas IV – VI pod czujnym okiem pani Małgorzaty Michalczak. Wprowadziły uczniów w wyczekiwaną, świąteczną atmosferę. Na tę okazję salę przyozdobiono piękną dekoracją. Tradycyjnie nowonarodzonego Jezusa oraz Józefa i Maryję odwiedzili pasterze i trzej królowie, a następnie, ku zdziwieniu publiczności – postacie z bajek. Był wśród nich Pinokio, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Calineczka, Pszczółka Maja i Kopciuszek. Biblijne sceny przeplatane były kolędami i pastorałkami śpiewanymi całym sercem przez aktorów. Szczególnym zainteresowaniem i podziwem cieszyły się przebrania. Były starannie dobrane i doskonale wprowadzały w świąteczny nastrój.  Gra młodych aktorów była pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.  Dzięki nim czar Świąt nie został przykryty rutyną codziennych obowiązków.

Bożonarodzeniowe przedstawienie z pewnością skłoniło wszystkich do refleksji i zadumy. Było wspaniale!