Kuferek pełen książek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych 10 stycznia uczniowie klasy I a wzięli udział w cyklicznej imprezie czytelniczej „Kuferek pełen książek”.Pierwszoklasiści niedawno poznali literkę „b” i w celu jej utrwalenia wysłuchali bajki, której tytuł rozpoczyna się od tej właśnie literki. Bajkę, też na „b” zresztą, przeczytała dzieciom mama jednego z uczniów, pani Berndt. (również na „b”). Impreza odbyła się oczywiście w miejscu na „b”, czyli bibliotece. Tytuł bajki to „Brzydkie kaczątko” więc też na „b”. Po wysłuchaniu bajki dzieci odpowiadały na pytania. W nagrodę za celne odpowiedzi otrzymały cukierki. Mamy nadzieję, że nieprzypadkowe nagromadzenie czynności, miejsc i przedmiotów na „b” nie pozwoli dzieciom zapomnieć o tej bardzo brzuchatej literce. Poza tym bajka trafi do kuferka pełnego książek, z którego co tydzień dzieci losują „czytadła” do domu.