Ucieczka smoków

W poniedziałek 16 stycznia uczniowie klasy II B udali się z krótką wizytą do zaprzyjaźnionej klasy I B i zaprezentowali swoim młodszym kolegom inscenizację pt. „Ucieczka smoków”. Opowiada ona o trzech smokach, którym znudziło się bajkowe życie, postanowiły uciec do szkoły i wspólnie  z dziećmi uczyć się czytać, liczyć i rysować. Chciały w ten sposób zapewnić pierwszoklasistów, że szkoła jest atrakcyjna nawet dla smoków i chodząc do niej systematycznie można się stać mądrzejszym, weselszym i bardziej zaradnym. Po przedstawieniu nagrodzonym gromkimi brawami smoki poczęstowały dzieci owocowymi cukierkami oraz podarowały im smocze kolorowanki.  Ten miły pobyt w klasie I B uwieńczyło wspólne zdjęcie. Pierwszakom tak bardzo spodobała się inscenizacja o smokach, że postanowiły również  przygotować występ i zaprezentować go koleżankom i kolegom  z drugiej klasy, którzy już teraz z niecierpliwością oczekują rewizyty pierwszaków.