Najpiękniejsze wiersze

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych klasa I b odwiedziła bibliotekę szkolną i wzięła udział w imprezie czytelniczej pod hasłem „Rozczytane pierwszaki”.

Nie pierwszy raz dzieci spotkały się na wspólnym czytaniu. Tym razem wzięły „na warsztat” najbardziej znane i poczytne wiersze dla dzieci. Pojawiły się więc wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej czy Stanisława Jachowicza. Niektóre utwory, te najbardziej znane i lubiane jak „Na Wyspach Bergamutach” czy „Kaczka dziwaczka” zostały nawet odśpiewane.  Wszystkie przeczytane wierszyki zostały omówione, bo oczywiście były to „czytadełka” z morałem. Najbardziej jednak dzieciom podobały się wierszyki o dzieciach, które noszą ich imiona. Uczniom czytała mama jednej z uczennic pani Majka. Pod koniec spotkania dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanych utworów i z tego co nam wiadomo, bawiły się świetnie.