W bibliotece

We wtorek 10 stycznia uczniowie klas II a i II b udali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Pile. Tam w ramach rozwijania kompetencji czytelniczych zapoznali się z bogatym księgozbiorem działu dziecięcego. Uczniowie dowiedzieli się o nowościach wydawniczych oraz e – bookach,  czyli książkach do słuchania. Dzieci miały nawet okazję wysłuchać fragmentu takiej książki. Następnie uczniowie udali się w podróż do przeszłości, podczas której poznali historię książki od czasów bardzo dawnych do współczesności. Potem wspólnie wykonywały własne książki. Na początku każdej z nich znalazły się „prośby książki”. Dzięki temu młodzi czytelnicy utrwalili sobie wiedzę, jak należy obchodzić się z książkami i dlaczego należy je szanować. Panie bibliotekarki zachęciły dzieci do zapisywania się, wypożyczania, a przede wszystkim do czytania książek. Drugoklasiści obiecali przyjść z rodzicami  i poszerzyć grono czytelników. Oczywiście obiecały również czytać jak najwięcej książeczek.