Legendy, legendy…

18 stycznia w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych uczniowie klasy III a zaprosili do wspólnego czytania mamę jednej z uczennic panią Justynę Wiatr.  Gość przeczytał trzecioklasistom wybrane legendy z książki „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Dzieci poznały legendę o toruńskich piernikach, o królu Popielu oraz białej damie mieszkającej na zamku w Szczecinie. Były zachwycone ciekawymi opowieściami i chętnie wysłuchałyby jeszcze kilku, lecz nie pozwolił im na to ograniczony czas. Legendy pozwoliły przenieść się dzieciom w odległą przeszłość chociaż na kilka chwil. Spotkanie było nie tylko bardzo miłe, ale i edukacyjne. Dzieci czekają na kolejne imprezy z czytaniem w roli głównej, z zaproszonym rodzicem i z nową, ciekawą legendą.