Spotkanie z autorką wierszy

W czwartkowy ranek 19 stycznia odbyło się spotkanie z autorką książek edukacyjnych o zdrowiu i przyrodzie oraz wielką miłośniczką natury Panią Wiesławą Pyrcz. Na spotkanie, które odbyło się w szkolnej bibliotece, przybyły wszystkie pierwsze klasy. Nasz gość jest emerytowanym nauczycielem bibliotekarzem, więc bardzo łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Pani Pyrcz  ciekawie opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły do pisania wierszy i jak powstają jej utwory. Przedstawiła uczniom swoje pięknie wydane i ilustrowane książeczki takie jak „Recepta na zdrowie”, „O misiach i niedźwiadkach” oraz „Wiersze, które uczą przyrody”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, kto wykonuje ilustracje do książek i jak się to odbywa. Poza tym mogły obejrzeć oryginalne rysunki ilustrujące zbiory wierszy autorki. Aby przybliżyć dzieciom swoją twórczość Pani Wiesława recytowała pierwszakom niektóre swoje utwory. Dzięki temu wiedzą jak powinny się odżywiać, jak ważne jest dla nich uprawianie sportu, ale również gdzie mieszkają rozmaite zwierzęta. Wszystko to było poparte barwnymi prezentacjami. Uczniowie poznali również pewnego znajomego misia, który towarzyszy pisarce na spotkaniach z dziećmi. Okazał się nim dobrze znany wszystkim dzieciom Miś Uszatek. Potem przyszedł czas na pytania do gościa oraz podpisywanie książek, które można było kupić po spotkaniu. Impreza dzieciom się podobała. Na koniec Pani Pyrcz otrzymała serdeczne podziękowania i drobny upominek. Mamy nadzieję, że Pani Wiesława zagości w naszej szkole jeszcze niejeden raz.