Poczytaj mi mamo

W czwartkowy poranek 26 stycznia klasa II b wzięła udział w kolejnej imprezie czytelniczej pod hasłem „Poczytaj mi mamo”.Tym razem dzieci gościły mamę Julki,Panią Monikę Momot. Uczniowie poznali już wiele pięknych legend związanych z polskimi miastami. Teraz wzięły „na tapetę” znane i mniej znane legendy krakowskie. Wysłuchały opowieści „O hejnale z wieży mariackiej”, „Pan Twardowski” oraz „O krakowskich psach i kleparskich kotach”. Najpierw jednak drugoklasiści przypomnieli sobie o tym, że Kraków był kiedyś stolicą Polski, Były oczywiście też rozmowy o smoku wawelskim, który mieszkał w grocie pod Wawelem. Przy okazji słuchania legendy „O hejnale z wieży mariackiej” dzieci wysłuchały również hejnału. Oglądały przy tym zdjęcia Krakowa. Największym zainteresowaniem cieszyły się ilustracje smoka wawelskiego i Mistrza Twardowskiego na księżycu. Żeby uczniom więcej zostało w pamięci, wszystkie legendy zostały omówione, a dzieci przepytane. Pod koniec spotkania gość opowiedział dzieciom trochę o krakowskich przysmakach, i choć nie przyniósł typowych obwarzanków, to poczęstował uczniów chrupiącymi precelkami znanej marki „Lajkonik”. Wspomnimy tylko, że lektorka zebrała na koniec wielkie oklaski i podziękowania.