Z wizytą w „Grapilu”

Rankiem 21 marca w wiosennym nastroju uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do zakładu pracy „Grapil”. Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości na temat pracy osób, które zajmują się projektowaniem i produkcją odzieży oraz innych artykułów niezbędnych w każdym domu. Dzieci miały możliwość zwiedzania całej firmy dzięki pani dyrektor, która osobiście oprowadzała i opowiadała o całym cyklu produkcyjnym. Zobaczyły biuro, w którym powstają projekty drukowane na olbrzymich drukarkach. Następnie przeszły do hali, w której na bardzo długich stołach automatycznie wycina się poszczególne elementy do szycia. Później odwiedziły hafciarnię. Było tam bardzo dużo skomputeryzowanych maszyn do haftowania określonych wzorów.  Dzieci dowiedziały się, że mogą zamówić sobie poduszeczki, ręczniki, pościel, koszulki itp. z wyhaftowanym logo lub wymyślonym przez siebie wzorem. Bardzo im się podobało haftowanie, ale jeszcze większe wrażenie zrobił na nich firmowy sklep. Tam nie mogli oderwać oczu od pięknych, świątecznych dekoracji skomponowanych ze świątecznych obrusów, serwetek, kolorowych ręczników i pościeli. Uczniowie odwiedzili również stoisko z odzieżą służbową, która jest bardzo ładna i estetyczna. Podziwiając z zachwytem pracę, zaangażowanie i produkty firmy, trzecioklasiści podziękowali pani dyrektor za bardzo ciekawe spotkanie, które na pewno wzbogaciło ich wiedzę i zainteresowania związane z produkcją odzieży i zawodem współczesnego projektanta i  krawca.