Drugoklasiści u strażaków

W piątek 6 kwietnia w ramach realizacji programu „Ratujemy i uczymy ratować” klasy drugie udały się na wycieczkę do Centrum Ratownictwa 112.Uczniowie zobaczyli jak wygląda baza ratownictwa, w której odbierane są telefony od poszkodowanych. Poznali pracę osób tam zatrudnionych. Dowiedzieli się również, że nigdy nie wolno dzwonić na numery alarmowe bezpodstawnie. Następnie drugoklasiści przeszli do miejsca, gdzie znajdują się wozy strażackie. Poznali pracę strażaka i wyposażenie wozów. Bardzo  byli zainteresowani wszystkimi urządzeniami. Mogli posiedzieć w samochodzie i zobaczyć, jak działają wszelkie narzędzia potrzebne do gaszenia pożarów, ratowania życia ludzi, zwierząt czy też udzielania pomocy rannym w wypadkach samochodowych. Okazało się, że uczniowie dużo wiedzą na temat ratownictwa. Chętnie i poprawnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Dzięki  spotkaniu ze strażakami ugruntowali i pogłębili swoją wiedzę  na ten temat.