Rozczytane pierwszaki

We wtorkowy ranek 11 kwietnia w ramach rozwijania kompetencji czytelniczych klasa I b wzięła udział w cyklicznej imprezie pod hasłem „Rozczytane pierwszaki”.

Tym razem w roli „czytacza” wystąpiła mama Stasia, Pani Walczak i przedstawiła dzieciom opowieść „O szczęściu, czyli o tym, jak dobrze mieć bliskich”. Był to jej debiut jako lektora szerszej publiczności, dlatego była troszkę stremowana, ale poradziła sobie doskonale. Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania zaczerpniętego z książki „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci”. Następnie uczniowie dyskutowali na temat wysłuchanego tekstu. Próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy dobrze mieć rodzeństwo i jak to jest być samemu.

Zajęcia dzieciom się podobały, a zaproszona mama została nagrodzona brawami i małym upominkiem.