Wiem co jem

Uczniowie klas pierwszych w ramach realizacji programu ” Warzywa i owoce w szkole” podjęli kolejną już akcję związaną z propagowaniem zdrowego stylu życia. W ciągu całego roku szkolnego zdobywali wiadomości dotyczące właściwego odżywiania i roli witamin dla rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka. Nie zapomnieli oczywiście o propagowaniu ruchu oraz omówienia jego znaczenia dla kształtowania tężyzny fizycznej. Podczas działań praktycznych, czy to przygotowując owocowe sałatki i szaszłyki, czy sporządzając kolorowe, smaczne kanapki, wykazywali się samodzielnością i spontaniczną twórczością.

Pierwszoklasiści postanowili również podzielić się swoją wiedzą i zachęcić innych do baczniejszego zwracania uwagi na to, co jedzą. W ramach programu przygotowali więc plakaty, poruszające to niezwykle ważne zagadnienie, które wzięły udział w konkursie. Wszystkie pracy były tak piękne, że nie sposób było wybrać zwycięzcy. Dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.  Efekty rzetelnej, solidnej pracy pierwszaków , możemy oglądać w holu szkoły oraz poniżej w galerii zdjęć .