W piernikowym królestwie

7 czerwca klasy III a i b wyruszyły z samego rana na wycieczkę do pięknego Torunia.

Atrakcji nie zabrakło. Swoją przygodę  w tym historycznym mieście klasy  zaczęły od planetarium. Tam uczniowie obejrzeli prezentację „Astropies Łajka”. Spod planetarium z przewodnikiem klasy ruszyły zwiedzać Stare Miasto. Dzieci poznały bogatą historię toruńskiej zabudowy, w tym: Bramę Mostową i Klasztorną, Baszty, Krzywą Wieżę, ratusz, Dwór Artusa, Piernikową Aleję Gwiazd i wiele, wiele innych ciekawych miejsc. Uczniowie odwiedzili również dom Mikołaja Kopernika – ależ tam było ciekawostek… Toruń oczywiście kojarzy się z piernikami, dlatego nie zabrakło piernikowych warsztatów.  Na nich dzieci  same wykonały piernikowe pamiątki. Największą jednak atrakcją okazał się rejs po Wiśle. Wycieczkowicze mogli trochę odpocząć i podziwiać piękne widoki ze środka królowej rzek polskich. Potem były obowiązkowe lody i zakup pamiątek.

To był udany dzień, pełen wrażeń i dobrej zabawy. „Toruń nas zauroczył. To piękne miasto, do którego warto pojechać” – to słowa uczniów, którzy choć bardzo zmęczeni, w drodze powrotnej  już planowali kolejny wyjazd.

Niestety była to ostatnia wycieczka w tym składzie klas i z tymi wychowawcami. W przyszłym roku, już jako klasy czwarte, dzieci zostaną podzielone trochę inaczej. Dlatego ten czas był bardzo cenny dla wszystkich. Będzie co wspominać…