Pierwszaki i zdrowie

Przez okrągły tydzień 23 – 27 października uczniowie z klasy I c wraz z wychowawczynią K. Kołodziej realizowali rozmaite zadania w ramach programu „Owoce, warzywa i mleko w szkole”. Najpierw urządzili w klasowym kąciku przyrody dwie wystawki: „Jesienne dary z sadu i ogrodu” oraz „Domowe przetwory”. Następnie z zebranych skarbów dzieci tworzyły zdrowe, pełne witamin przekąski – „owocowe szaszłyki”. By dopełnić smaku, do rodzimych owoców uczniowie dodali odrobinę egzotyki w postaci bananów. Kolejnym działaniem w ramach wspomnianego projektu była wycieczka na ogródki działkowe. Dzieci poznały warunki w jakich dojrzewały zebrane wcześniej warzywa i owoce. Pani Monika, mama Zosi z klasy I c ciekawie opowiadała o pracach w ogrodzie o tej porze roku. Wspomniała historię ściętej jabłoni, pokazała dzieciom podstawowe narzędzia ogrodnicze, opowiedziała o parze lisów systematycznie odwiedzających jej ogródek.

Wszystkie zadania realizowane w ramach projektu przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy dzieci na temat zasad zdrowego odżywiania się.