Święta tuż

W sobotę 9 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w Wigilii Miejskiej, zorganizowanej przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły oraz Regionalne Centrum Kultury.

Jak co roku wigilię uświetniły programy artystyczne, przygotowane przez uczniów wszystkich pilskich szkół podstawowych. Naszą szkolę prezentowali uczniowie klasy III a i III b. Podczas krótkiego 10-minutowego programu dziewczynki jako mikołajkowe śnieżynki, w pięknych strojach zatańczyły do znanej wszystkim piosenki Jingle Bells, po czym mali aktorzy przedstawili scenkę przybliżającą najważniejsze zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Trzecioklasiści zakończyli swój występ odśpiewaniem piosenki „Jest taki dzień”. Widzowie nagrodzili dzieci serdecznymi brawami, a organizatorzy podziękowali młodym artystom pysznymi słodkościami.

Nastrój podczas wigilii był prawdziwie świąteczny. W dużej mierze przyczyniły się do tego pięknie przystrojone choinki, które w ramach konkursu przygotowali uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Choinkę „piątki” dekorowały dzieci z klasy II b. Zadaniem uczestników konkursu było w określonym czasie – 45 minut, przystroić wylosowane „drzewko” własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Oczywiście odpowiednio wcześniej dzieci z pomocą rodziców i wychowawcy klasy przygotowały choinkowe ozdoby. Świąteczne drzewko zostało udekorowane bombkami ozdobionymi cekinami, perełkami, dżetami, szyszkami umocowanymi na laskach cynamonu za pomocą satynowych wstążek, gwiazdami i łańcuchami z papieru oraz licznymi figurkami zrobionymi z koralików. Wszystkie te „cudeńka” były wykonane w kolorze biało – czerwonym. W ten sposób drugoklasiści chcieli  uczcić zapoczątkowaną w tym roku rocznicę obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Choinka pięknie prezentowała się, była niezwykle dostojna, a jednocześnie bliska naszym polskim sercom. Organizatorzy dostrzegli intencje dekoratorów i określili choinkę mianem „Choinka narodowa”.  Wysiłek uczniów z poszczególnych pilskich szkół podstawowych został doceniony przez organizatorów – dzieci otrzymały dyplomy i słodycze.

I tak, w radosnych nastrojach wszyscy oczekiwać będą pojawienie się na  niebie w wigilijny wieczór pierwszej gwiazdki zwiastującej dobrą nowinę. Wesołych Świąt!