Fizjoterapia dla najmłodszych

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej ”Jem zdrowo – żyję zdrowo” w  piątek 8 grudnia uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali do Centrum Fizjoterapii PWSZ w Pile. Pracownicy tego kierunku studiów przygotowali ciekawe spotkanie pod nazwą „Fizjoterapia dla najmłodszych”. Podczas zajęć, które prowadziła mgr Edyta Wdowiak oraz studenci kierunku fizjoterapii, dzieci dowiedziały się między innymi jak dbać o kręgosłup i jak właściwie oddychać. Uczniowie uczestniczyli w wielu zabawach połączonych z ćwiczeniami z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego. Trzecioklasiści aktywnie brali udział w zajęciach i poprawnie wykonywali wszystkie ćwiczenia. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję  ćwiczyć na piłkach, materacach czy też unosić nogi na specjalnych urządzeniach. Były ćwiczenia błędnikowe i integracja sensoryczna, stymulacja czucia głębokiego, ćwiczenia wzorca postawy, ćwiczenia oddechowe, zabawy poprawiające koordynację ruchową oraz orientację w przestrzeni oraz ćwiczenia z zakresu kinezjologii – przekraczanie linii środka. Przedstawiciele PWSZ pokazali dzieciom jak poprzez zabawę można wyrobić sobie zdrowe nawyki np. właściwej postawy oraz jak dbać o własne ciało, aby jak najdłużej być sprawnym.  Uczniowie podnieśli swój poziom wiedzy o zdrowiu w ogólnym tego słowa znaczeniu.