I a w świecie fantastycznych opowieści

Rankiem 18 stycznia uczniowie klasy I a gościli w klasie panią Annę Duljasz, mamę jednego z uczniów. Pani Anna zapoznała dzieci z fantastycznym opowiadaniem Justyny Bednarek ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci poznały trzy bardzo zabawne przygody czarnych skarpetek, które trafiły do worka z brudną bielizną. Skarpetki rozmawiały ze sobą o swoich życiowych przygodach. Jedna opowiadała, jak wybrała się na casting do filmu i trafiła do luksusowej cerowni. Druga – jak  jej siostra została przerobiona na gałgankową mysz oraz jak uratowała głodne, małe myszki przed jastrzębiem, który porwał ich mamę. O przeczytanie kolejnych przygód mama Aleksandra poprosiła dzieci. I tak o skarpetkach politykach oraz bezdomnych czytali Mateusz i Ola. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały przygody skarpetek. Chciały poznać kolejne, ale szkolny dzwonek przerwał ciekawe opowieści.  Pani Anna postanowiła zostawić w klasie książkę, by dzieci mogły posłuchać o dalszych przygodach bohaterek opowiadania. Bardzo jej za to dziękujemy.