Las i jego mieszkańcy

IMAG0999

22 marca uczniowie klas II a i b gościli absolwenta naszej szkoły Łukasza Dobrowolskiego. Łukasz jako uczeń Technikum Leśnego w Goraju przygotował prezentację multimedialną na temat lasu. Bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o zwierzętach i roślinach leśnych. Uczył, jak należy zachowywać się w lesie, zwłaszcza w spotkaniu z dzikimi zwierzętami. Wyjaśnił również na czym polega praca leśniczego oraz jak wielkie znaczenie ma las dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Gość na spotkanie z uczniami przyszedł ubrany w mundur leśnika, co bardzo się wszystkim podobało. Pokazał również swoim młodszym kolegom szkołę, w której się uczy oraz piękny zamek, który jest internatem dla uczniów, i w którym obecnie mieszka.  Jego piękne opowieści mogłyby trwać bardzo długo, ale zadzwonił dzwonek i niestety drugoklasiści musieli się pożegnać gościa. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń podziękowały Łukaszowi za interesujące spotkanie i oczekują na kolejne.