Turniej 1 z 10

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6 kwietnia odbył się szkolny etap turnieju „1 z 10”. Jest on wzorowany na popularnym programie telewizyjnym i odbywa się w naszej szkole od dwóch lat.

W turnieju wzięło udział dziesięcioro uczniów klas VI, którzy już od dłuższego czasu się do niego przygotowywali. Teraz mogli popisać się swoją wiedzą historyczną, a dodajmy, że pytania nie należały do najłatwiejszych. Po pierwszym etapie wyłoniono trójkę najlepszych znawców historii Polski, a byli to Julia Grzegorzewska i Kornelia Gotlib z klasy VI a oraz Adrian Krysiak z VI b. Finał należał do jedynego mężczyzny w tym gronie, czyli Adriana, który zakasował koleżanki swoją wiedzą i zajął I miejsce. Będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie miejskim, który odbędzie się już 12 kwietnia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Zostali też nagrodzeni gromkimi brawami widzów, którymi byli uczniowie klas IV – VI.

Teleturniej jednocześnie był podsumowaniem projektu edukacyjnego „1050 rocznica Chrztu Polski”. Podczas niego wyeksponowano prace, jakie wykonali uczniowie w ramach tego projektu oraz nagrodzono zwycięzców – wykonawców kolaży dotyczących Chrztu Polski. I miejsce zajęła Aleksandra Kogut, II – Julia Ziembikiewicz, a III – Robert Momot, wszyscy z klasy V B.

Poza tym podsumowano jeszcze jeden konkurs historyczno – matematyczny „Obliczanie czasu w historii”. Tutaj na pierwszym miejscu znalazł się Mateusz Mańczak z klasy IV b, drugie wywalczył Oliwier Szperkowski z IV a, a trzecie Dominika Nagel z IV b.

Wszystkim gratulujemy!