Poszukiwanie zwiastunów wiosny

DSC_0167

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się 21 marca. Uczniowie klasy II d postanowili więc wybrać się do parku miejskiego, aby poszukać zwiastunów wiosny. Każde dziecko zamieniło się w małego odkrywcę, posiadającego notatnik oraz długopis. W trzyosobowych grupach drugoklasiści zapisywali swoje obserwacje. Juz w drodze zauważyli zieleniącą się trawę i słońce, które raziło w oczy. Gdy weszli do parku zobaczyli piękne drzewa, na których były już małe pąki. Udało się im zaobserwować przelatującego tuż nad głowami bociana. Chłopcy znaleźli coś ciekawego. Był to żółty kwiat. Po powrocie do szkoły uczniowie poszukali rośliny w przewodniku i ustalili, że to złoć żółta. W notatkach uczniów znalazły się również takie nazwy jak:  hiacynt, tulipan, ziarnopłon, jaskółka, skowronek i słowik. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły stwierdzić, że wiosna zawitała u nas na dobre.