W świecie Walta Disney`a

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poniedziałek 6 czerwca w naszej szkole odbyło się zwieńczenie projektu edukacyjnego „W świecie Walta Disney’a”. W ciągu całego roku szkolnego dzieci brały udział w wielu przedsięwzięciach realizowanych w ramach tego projektu. Były to miedzy innymi konkursy plastyczne, konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy postaci z bajek Disney’a,  systematyczne czytanie dzieciom bajek i wiele innych. Panie Barbara Plucińska i Aneta Wesołowska przygotowały z dziećmi z klas I – III polsko – angielską inscenizację bajki  „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Przedstawienie obejrzały wszystkie dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich. Na przedstawienie zostały także zaproszone przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 6 w Pile. Po przedstawieniu maluchom zostały wręczone kolorowanki dotyczące obejrzanej bajki.

Młodzi aktorzy spisali się rewelacyjnie, brawom nie było końca.  Dzieciaki miały też możliwość obejrzenia występu Julii Momot z klasy I b, która przepięknie wykonała piosenkę „Mam tę moc”. Projekt „W świecie Walta Disney`a” miał na celu poznanie nie tylko sylwetki tego sławnego filmowca, ale przede wszystkim zachęcenie dzieci do czytania książek napisanych na podstawie filmów nakręconych przez jego wytwórnię.