Wybory do SSU

20160606_093559

W poniedziałek 6 czerwca odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Od samego rana trwały przygotowania do tego wydarzenia. Wystawiono urnę, wydrukowano karty do głosowania i przygotowano miejsca dla komisji wyborczej. Gdy wszystko było gotowe klasy III – V mogły przystąpić do głosowania. W tym roku uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród 15 kandydatów, którzy już od jakiegoś czasu prowadzili na terenie szkoły kampanię wyborczą. Pojawiały się ulotki i plakaty, zdarzały się również mini wiece wyborcze. Zdecydowaną większością głosów wygrała Oliwia Nowakowska z klasy V a i to właśnie ona zostanie przewodniczącą SSU. Zaraz za Oliwią znaleźli się Szymon Werenz z klasy III b i Ola Zdanowicz z IV b.